Daniel Olbrychski śpiewa Krzysztofa Zalewskiego jak Beastie Boys

8 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wybitny polski aktor pojawił się pierwotnie w klipie do nagrania Zalewskiego. Muzyk i jego współpracownicy postanowili skorzystać z okazji i przygotować alternatywną wersję utworu w wykonaniu 72-letniego gwiazdora. – Mając Pana Daniela na planie nie mogliśmy nie pokusić się o nagranie jego recytatorskiej wersji piosenki. Stąd taki bonus dla Was – mówi wokalista. – Taki rockowy rap. Coś jaki Beastie Boys;)

Jak Olbrychski brzmi w stylu Beastie Boys można przekonać się pod tym adresem. Tutaj z kolei znajduje się klip do oryginalnej piosenki.

Numer \”Polsko\” promuje album \”Złoto\”, który miał premierę w listopadzie 2016 roku. 15 czerwca Krzysztof Zalewski wystąpi przed Linkin Park i Machine Gun Kelly w ramach Impact Festivalu.

Krzysztof Zalewski wygrał \”Idola\” w 2003, zaraz potem wydał płytę \”Pistolet\” i… zniknął. Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzy Muchy i Japoto, grał z Brodką, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu \”Jeż Jerzy\”. Po wieloletniej przerwie wrócił z albumem \”Zelig\” w listopadzie 2013 roku. Współtworzył przebój \”Armaty\” projektu Męskie Granie Orkiestra. Zadebiutował też jako aktor na planie filmu \”Historia Roja\”, gdzie zagrał tytułową rolę Mieczysława \”Roja\” Dziemieszkiewicza.

Daniel Olbrychski znany jest z filmów \”Potop\”, \”Pan Wołodyjowski\”, \”Wesele\”, \”Panny z Wilka\”, \”Ziemia obiecana\”, \”Pestka\”, \”Zdjęcia próbne\” czy \”1920 Bitwa warszawska\”. Ostatnio wystąpił w produkcjach \”Maria Skłodowska-Curie\” i \”Kamerdyner\”.