Daria Zawiałow w drodze do Japonii zabiera słuchaczy do Nowego Jorku

14 maja 2021
ok. 2 minut czytania

Z Helsinek do Tokio, niespecjalnie po drodze przez Nowy Jork, ale muzyka nie zna granic i w muzyczną podróż do Stanów Zjednoczonych zabiera swoich fanów Daria Zawiałow. Wszystko za sprawą kolejnego utworu, który zapowiada nowy album \”Wojny i noce\”. Premiera płyty już 11 czerwca.

Ostatni singiel Darii \”Za krótki sen\” w duecie z Dawidem Podsiadło został wydany zaledwie miesiąc temu – przez ten czas zdążył się już wspiąć na szczyty radiowych list przebojów oraz wykręcić miliony odsłuchań w serwisach streamingowych. Artystka jednak przed premierą swojej nowej płyty nieustannie serwuje kolejne niespodzianki swoim fanom. Jedną z nich jest trzeci numer zapowiadający nowy album – \”Żółta taksówka\”, który został zainspirowany jej pobytem w Nowym Jorku.

– Pamiętam tę chwilę gdy wysiadłam z żółtej taksówki pod hotelem na Manhattanie – mówi Daria Zawiałow o nowym utworze. – Okropny zapach, słońce ukryte za budynkami, tłum ludzi. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia – miłość przyszła później. Nowy Jork jest idyllicznym miejscem, który po prostu przerósł moje wszelkie wyobrażenia o jego wyjątkowości. Mój romans z tym miastem trwa, a tęsknotę za nim wyraziłam w swojej twórczości. \”Żółta taksówka\” opowiada o mojej pierwszej nowojorskiej przygodzie – o emocjach, o uczuciach, o marzeniach.

Dodatkowo, kilka dni temu Daria ogłosiła przedsprzedaż \”Wojen i nocy\” na winylu. Wydawnictwo o tyle wyjątkowe, że wydane w formie Picture Disc z motywem Sakury – kwiatu wiśni. Motyw nieprzypadkowy, bo cały nowy projekt Darii czerpie garściami z japońskiej kultury.

Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Gokunobaka Szajewska. Daria zdradziła również, że w jednym z nowych utworów będzie można usłyszeć ją śpiewającą po japońsku. Od strony muzycznej na nowej płycie znajdziemy syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak mówi artystka – ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.