Daria Zawiałow w klimacie anime

10 czerwca 2021
ok. 1 minuta czytania

– Kiedy w połowie 2020 roku spisałam koncepcje na animowaną szatę graficzną nowego albumu – wszyscy zaangażowani w pracę nad projektem byli przerażeni – nikt nie wierzył, że uda się nam zrealizować moje pomysły – czytamy na Facebooku wokalistki. – Zwłaszcza jeśli chodzi o klip anime, który stanowczo przekraczał nasze możliwości na każdej możliwej płaszczyźnie.
Teledysk, który jest już dla Was dostępny, to efekt kilkumiesięcznej pracy całego sztabu ilustratorów i animatorów. Ogrom pracy reżysera Tomka Miazgi, który wspólnie z Michałem Szymaniakiem napisał także scenariusz.

Z efektem można zapoznać się poniżej.

Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Gokunobaka Szajewska. Daria zdradziła również, że w jednym z nowych utworów będzie można usłyszeć ją śpiewającą po japońsku. Od strony muzycznej na nowej płycie znajdziemy syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak mówi artystka – ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Premiera płyty \”Wojny i Noce\” już 11 czerwca.