Darmowy album Public Enemy

30 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Krążek został udostępniony fanom bez żadnych opłat, by w ten sposób im podziękować i uczcić 30-lecie działalności hiphopowej ekipy. – Dziękujemy Wam, a to jest na nasz koszt – powiedział Chuck D. Znajdujący się w zestawie numer „Rest in Beats (Part 1 & 2)” jest hołdem dla wielu nieżyjących gwiazd hip-hopu i R&B. Całość znajduje się do odsłuchu i pobrania na Bandcampie.

Chuck D i DJ Lord ostatnio zajęci byli w supergrupie Prophets of Rage, której skład uzupełniają członkowie Rage Against the Machine i Cypress Hill.

Public Enemy są prawdziwą ikoną hip-hopu. Obok Beastie Boys i Run D.M.C. to najważniejszy zespół rapowy debiutujący jeszcze w latach 80. Społeczny aspekt działalności Public Enemy jest równie ważny jak wpływ na muzykę ostatnich 30 lat. Wydany w 1988 album „It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back” jest jednym z kamieni milowych muzyki popularnej. Płyta znalazła się na 48 miejscu listy 500. najważniejszych albumów wszech czasów przygotowanej przez dziennikarzy „Rolling Stone’a”. Inne ważne pozycje w dorobku dowodzonej przez Chucka D formacji to „Fear Of Black Planet” z 1990 roku i „Apocalypse 91… The Enemy Strikes Black” z 1991 roku. Utwory „Bring the Noise”, „Don’t Believe the Hype”, „Fight the Power”, „Welcome to the Terrordome” czy „911 Is a Joke” to niewątpliwe klasyki gatunku.