Dave Hause na jedynym koncercie w Polsce

7 maja 2014
ok. 1 minuta czytania

Dave Hause jest amerykańskim muzykiem, wywodzącym się ściśle z filadelfijskiej sceny hardcore/punk. W połowie lat 90. założył zespół Step Ahead, a w trakcie całej muzycznej kariery współpracował z takimi kapelami jak The Curse czy Paint It Black. W 2004 roku wraz Michaelem „Spider” Cottermanem (ex. Kid Dynamite) oraz Mikem Sneeringerem (Trial By Fire) założył zespół The Loved Ones, który szybko stał się dla niego projektem priorytetowym. Przez lata wspólnego grania, w głowie Dave’a zrodził się jednak pomysł na granie solo. W efekcie muzyk pojechał na trasę The Rival Tour z takimi muzykami jak Chuck Ragan (Hot Water Music), Tim Barry, Jim Ward oraz Brian Fallon.

Hause debiutował z 7-calówką „Melanin”, a w roku 2011 ukazała się jego pierwsza długogrająca płyta – „Resolutions”. Po przygodach z wytwórniami Side One Dummy Records, Jade Tree Records, Bridge Nine Records, Chunksaah Records i Sabot Productions ostatecznie związał się z labelem Rise, przy pomocy którego wydał swój drugi album – „Devour”.

Obecnie Dave skupia się na promowaniu tego wydawnictwa, grając koncerty u boku takich tuzów jak The Gaslight Anthem, The Bouncing Souls czy Hot Water Music.