David Bowie odpowiedzialny za powrót LCD Soundsystem

11 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Murphy miał okazję współpracować z Bowiem w ostatnich latach jego życia. Grał na perkusji na albumie „Blackstar”, wyprodukował numer „Reflektor” Arcade Fire z gościnnym udziałem wokalisty czy przygotował remiks kawałka „Love Is Lost” z jego płyty „The Next Day”. Muzycy mieli więc czas na rozmowy.

– Spędziłem sporo czasu z Davidem Bowiem i mówiłem mu, że chcę reaktywować zespół – wspomina artysta. – Zapytał, czy czuję się z tym niepewnie. Kiedy odpowiedziałem twierdząco, wyjaśnił mi, że to dobrze, że tak właśnie powinno być.

– Myślałem, że nie będę mógł z nim rozmawiać, ale był tak miły i przyjacielski – dodał Murphy. – Można powiedzieć, że był moim mailowym przyjacielem, co jest jedną z dziwniejszych i najbardziej niesamowitych rzeczy, jakie mi się przytrafiły.

Formacja dowodzona przez Jamesa Murphy’ego w 2016 roku podpisała kontrakt z Columbia Records. Na jego mocy 1 września ukaże się płyta „American Dream”.

Grupa zapowiedziała też serię koncertów, które po wakacjach odbędą się w Danii, Holandii, Francji, Anglii i Szkocji a następnie w Ameryce.

Oto tracklista:
1. oh baby
2. other voices
3. i used to
4. change yr mind
5. how do you sleep?
6. tonite
7. call the police
8. american dream
9. emotional haircut
10. black screen

Trzeci i ostatni dotąd longplay LCD Soundsystem, „This Is Happening”, miał premierę w maju 2010 roku. Zespół zakończył działalność koncertem, który odbył się w kwietniu 2011 roku w Madison Square Garden. Grupa wróciła na scenę 4 lata później. Formacja, znana z tanecznych przebojów „Daft Punk Is Playing at My House”, „Yeah” i „All My Friends”, wystąpiła w 2016 roku na Open’erze w Gdyni.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, „Blackstar”, ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią.