David Bowie wiedział, że wróci do „Twin Peaks”

11 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Grana przez wokalistę postać agenta FBI Phillipa Jeffriesa pojawiła się w jednym z odcinków cyklu w serii flashbacków. Nagranie zostało zaczerpnięte z prequela „Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną”. Po emisji epizodu, szybko zaczęły pojawiać się pytania, czy artysta wiedział, że jego wizerunek zostanie wykorzystany w produkcji w ten sposób. Producentka Sabrina Sutherland zapewnia, że wszystko zostało uzgodnione przed jego śmiercią.

– Bowie dał nam pozwolenie, by użyć jego klipów w tym sezonie – zapewnia Sutherland.

Początkowo David miał po prostu raz zagrać agenta, ale choroba na to nie pozwoliła.

Nowa odsłona „Twin Peaks” została napisana i wyprodukowany przez Davida Lyncha i Marka Frosta ze wsparciem producentki Sabriny S. Sutherland oraz w całości wyreżyserowany przez Lyncha.

W nowej odsłonie wróciło wielu aktorów znanych z przeszłości, jak Kyle MacLachlan, Mädchen Amick, David Duchovny, Sherilyn Fenn, Sheryl Lee, Everett McGill czy Wendy Robie. Ponadto wystąpią Monica Bellucci, Jim Belushi, Michael Cera, Richard Chamberlain, Laura Dern, Ashley Judd, Jennifer Jason Leigh, Berenice Marlohe, Tim Roth, Amanda Seyfried, Naomi Watts oraz polska aktorka Karolina Wydra.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, „Blackstar”, ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią.