David Lynch ciekawy historii Pearl Jam

27 lipca 2011
ok. 1 minuta czytania

Dzieło stanowi kompleksową historię kapeli z Seattle od jej założenia, przez wielki sukces na początku lat 90. i częściowe wycofanie się z blasku jupiterów, po obecny status grupy otoczonej wiernym kręgiem fanów. Twórca „Twin Peaks” pojawia się w roli dziennikarza, pytającego wokalistę Eddiego Veddera o jego zainteresowanie muzyką.

Obrazowi „Pearl Jam Twenty” towarzyszy soundtrack, który skompilował Crowe. Podwójne wydawnictwo zawiera niespotykane i niepublikowane dotychczas utwory z 20-letniej kariery Pearl Jam. W sprzedaży pojawi się również tak samo zatytułowana książka autorstwa Jonathana Cohena i Marka Wilkersona, ze słowem wstępnym napisanym przez reżysera oraz wywiadami z Bruce’em Springsteenem, Neilem Youngiem i Dave’em Grohlem.

Zwiastun filmu a także informacje dotyczące innych jubileuszowych projektów czy listę kin (wciąż powiększaną), w których prezentowany będzie film można znaleźć na tej stronie.

Pearl Jam pracuje obecnie nad dziesiątym albumem, który ukaże się nakładem należącej do formacji firmy Monkeywrench Records. Studyjną dyskografię Amerykanów zamyka longplay „Backspacer” z września 2009 roku.