Dawid Podsiadło i jego kolorowe „Tapety”

22 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Pełen wzorów i kolorów, naprawdę dziwny, artystyczny klip można obejrzeć na YouTube. – Wizualnie ten teledysk robi na mnie ogromne wrażenie – mówił wokalista w rozmowie z Red Bullem. – Wywołuje mieszankę fascynacji barwą i niepokój. Opowiada konkretną historię, ale podobnie jak w samym utworze, wydaje mi się, że można uzupełnić te przestrzenie własnymi historiami. A numer i klip są do tego uzupełniania gotowe. Można pakować do nich emocje.

Nagranie „Tapety” promuje reedycję platynowej platynowej płyty „Annoyance and Disappointment”. Zestaw zatytułowany „Annoyance And Disappointment 2.0” trafił do rąk fanów 21 października 2016 roku. Dwupłytowe dzieło zawiera 5 piosenek z wersji deluxe, 3 zupełnie nowe utwory, w tym duet z Julią Pietruchą, 6 remiksów czołówki polskich twórców gatunku i nową wersję „Nieznajomego” z debiutanckiej płyty.

Wydany w listopadzie 2015 roku album „Annoyance and Disappointment” ma już status podwójnej platyny i wciąż utrzymuje się w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, a singel „W dobrą stronę” jest diamentowy i ma ponad 20 mln wyświetleń w serwisie YouTube.

Dawid Podsiadło pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Popularność zdobył za sprawą programu „X Factor”. Jego debiutancka płyta „Comfort and Happines” ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami i nominacją do Paszportów „Polityki”. Jego drugi longplay, „Annoyance and Disappointment”, miał premierę w listopadzie 2015 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.