Dawid Podsiadło robi sobie roczną przerwę od muzyki

11 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Młody twórca, który zdobył rozgłos występując w programie „X Factor”, od kilku lat nieprzerwanie pracuje.

– Od 2012 roku, od maja, kiedy miałem maturę, skończyłem szkołę muzyczną i skończyłem przygodę z talent show, to zaczęła się kolejna ogromna przygoda, czyli życie artysty – tłumaczył gwiazdor na antenie TVN24.

23-latek więc postanowił na chwilę rozstać się z muzyką, by nieco odpocząć i zasmakować życia z dala od show-biznesu.

– Nie wiem, jakie jest inne życie i chciałbym je zobaczyć – wyjaśniał. – Odpocząć, nabrać dystansu, poszukać inspiracji do nowych rzeczy, bo wydaje mi się, że rzeczy, które do tej pory zrobiłem, są pierwszym rozdziałem, albo raczej prologiem. I kiedy odpocznę i zacznę robić muzykę na nowo, to moim zdaniem będzie lepsza i skorzysta na tym sztuka, więc to dobrze.

Wolny czas chce spędzić z rodziną i najbliższymi, za którymi – pochłonięty obowiązkami zawodowymi – bardzo się stęsknił. – Choć to uczucie tęsknoty i wyrzuty sumienia spowodowane tym, że tego czasu jest naprawdę mało, działa moim zdaniem dobrze na relację, przynajmniej w moim przypadku, bo to wszystko jest bardziej intensywne – dodał.

Podsiadło 9 grudnia zakończył imponującą trasę koncertową, której zwieńczeniem był występ na warszawskim Torwarze. – Nigdy nie graliśmy na naszym koncercie dla tylu osób, nigdy tak długo, z takim zestawem wyjątkowych artystów, w takim miejscu i w ogóle, w ogóle masakra – napisał kilka godzin przed występem na Facebooku. – Pozostaje mi tylko życzyć Wam przyjemnych chwil, bezpiecznej drogi na koncert i do domku potem. Dzisiaj coś się kończy. Oczywiście jednocześnie coś się zaczyna.

Dawid Podsiadło pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Popularność zdobył za sprawą programu „X Factor”. Jego debiutancka płyta „Comfort and Happines” ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami, nominacją do Paszportów „Polityki” i zyskała diamentowy status. Jego drugi longplay, „Annoyance and Disappointment”, miał premierę w listopadzie 2015 roku i trzykrotnie pokrył się platyna. Wzbogacona o dodatkowe nagrania reedycja „Annoyance And Disappointment 2.0” ukazała się w październiku 2016 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.