Dawid Podsiadło zmierzył się z bogiem T.Love

30 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

– Oddaje w Wasze uszy naszą wersję utworu „Bóg” którą wewnętrznie nazwaliśmy „T.Loves Iceand”, bo obrazki które zobaczycie powstały w czasie mojej niedawnej podróży na tę piękną wyspę lodu – czytamy na Facebooku wokalisty. – Muzykę zrobiliśmy w składzie Dawid (ja) i Olek, klawisz nagrał Kuba a zmiksował Rafał. Wideo nagrał i zmontował skład: ja (Dawid) i Kamil, a ostatni szlif nadał Hubert.

Mocno różniącej się od oryginału piosenki w wykonaniu Podsiadło można posłuchać tutaj.

Utwór jest częścią akcji T.Cover. Projekt ma na celu pokazać, jak częstochowski zespół odcisnął piętno na polskiej scenie muzycznej. W akcji bierze udział zacne grono artystów z różnych gatunków muzycznych, w tym młodzi hiphopowi twórcy.

T.Love to polska rockowa formacja. W czasie trwającej 35 lat kariery zespół wylansował hity „Chłopaki nie płaczą”, „Warszawa”, „Wychowanie”, „Ajrisz”, „Nie, nie, nie”, „Stany” czy „King”. Najnowszy longplay bandu zatytułowany po porostu „T.Love” ukazał się w listopadzie 2016 roku.

Dawid Podsiadło popularność zdobył za sprawą programu „X Factor”. Jego debiutancka płyta „Comfort and Happines” ukazała się w maju 2013 roku i od razu dotarła na 1. miejsce OLiS-u. Została ponadto wyróżniona czterema Fryderykami, nominacją do Paszportów „Polityki” i zyskała diamentowy status. Jego drugi longplay, „Annoyance and Disappointment”, miał premierę w listopadzie 2015 roku i trzykrotnie pokrył się platyna. Wzbogacona o dodatkowe nagrania reedycja „Annoyance And Disappointment 2.0” ukazała się w październiku 2016 roku. Dawid Podsiadło jest także wokalistą rockowej kapeli Curly Heads.