De Mono i ich „Drzewa”

20 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

Muzykę i słowa, jak w większości piosenek tego zespołu, napisał Marek Kościkiewicz, znany też ze współpracy z takimi wykonawcami jak Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Artur Gadowski czy Justyn Steczkowska. Kościkiewicz jest też twórcą największych przebojów De Mono jak „Statki na niebie”, „Zostańmy sami” czy „Kamień i aksamit”.

Można śmiało powiedzieć, że Kościkiewicz specjalizuje się w pisaniu piosenek o wszystkich znanych i nieznanych aspektach miłości i relacji. „Drzewa” nie są tu wyjątkiem. Tekst piosenki mówi nie tylko o naszym prawie do wolności, ale też o odpowiedzialności za nasze czyny. Najważniejsze decyzje w naszym życiu podejmujemy my sami. Nawet będąc w bliskim związku z drugą osobą tylko od nas zależy jaka jest jego historia. Każdy z nas jest tylko jednym drzewem, które z drugim łączy wiatr.

– Jestem bardzo zadowolony z tego nagrania – mówi jego autor Marek Koscikiewicz. – Tomek Korpanty który śpiewa obecnie w De Mono fantastycznie uchwycił klimat o który mi chodziło.

Do nagrania powstał klip, który nakręcił Marek Kremer – utalentowany twórca teledysków, zdobywca wielu nagród, m.n. Berlin Music Video Award, The Taste Award, official selection na To Tylko Montaż Film Fest. Choreografię przygotował Tomasz Barański, wszechstronny tancerz i choreograf, znany szerokiej publiczności głównie z udziału w „You Can Dance” i „Tańcu z Gwiazdami”. W castingu wzięli udział tancerze z całego kraju, a zwycięzcy dołączyli do członków grupy tanecznej Next (Wiktoria Omyła, Kuba Frydrychowicz, Kamila Wiaderek i in.). Prawdziwą perełką wśród tancerek występujących w teledysku jest Chinara Alizade – absolwentka Akademii Tańca w Moskwie, solistka warszawskiej Opery Narodowej.

Z efektem można zapoznać się poniżej.

De Mono to polska pop-rockowa grupa, działająca od 1984 roku. Dorobek formacji zamyka wydawnictwo „Symfonicznie” z 2014 roku.