Deathstars w Polsce. Odwołany koncert we Wrocławiu. Nowa data w Warszawie

26 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

Deathstars zaprezentują się w warszawskim klubie Hydrozagadka w terminie 14 kwietnia 2022 roku. Z przyczyn niezależnych od zespołu oraz organizatorów, występ we Wrocławiu, zaplanowany na 22 września 2021 roku, został odwołany.

Wszystkie bilety zakupione na koncert w Warszawie będą ważne w nowym terminie wydarzenia. W związku ze zmianami, organizatorzy umożliwili dokonywanie zwrotów i wymianę wszystkich wejściówek w miejscu ich zakupu.

W świecie gotyckiego i industrialnego metalu nazwa Deathstars jest darzona wielkim kultem. Powstały w 2000 roku w malutkim Strömstad, a od lat rezydujący w Sztokholmie zespół, ciężko pracował na uznanie i status, które osiągnął po blisko dekadzie ciężkiej pracy. Główne siły napędowe kapeli to gitarzysta i klawiszowiec Emil \”Nightmare Industries\” Nödtveidt (młodszy brat legendarnego Jona, lidera Dissection) oraz wokalista Andreas \”Whiplasher Bernadotte\” Bergh. Oprócz nich w składzie są jeszcze: Jonas \”Skinny Disco\” Kangur (basista i wokalista), powracający do grupy po latach gitarzysta rytmiczny Eric \”Cat Casino\” Bäckman oraz perkusista Marcus \”Nitro\” Johansson (dołączył w 2019 roku).

Nazwa Deathstars zaczęła szybko docierać do coraz większego grona odbiorców na świecie po albumie \”Night Electric Night\” z 2009 roku. Znalazł się on w pierwszej dziesiątce notowań w Szwecji i bardzo podobał się również w Niemczech, gdzie połączenie metalu i gotyku zawsze miało mnóstwo oddanych fanów. Jeszcze więcej dobrego uczyniło Szwedom supportowanie jednych ze swoich największych idoli, Rammstein. Mieli okazję podziwiać ten zestaw także polscy fani

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu