Debiut Soundgarden w poszerzonej wersji

19 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Album, który oryginalnie ukazał się 31 października 1988 roku w wytwórni Sub Pop i nagrany został w składzie: Chris Cornell (wokal, gitara, gitara basowa), Kim Thayil (gitara prowadząca), Hiro Yamamoto (gitara basowa, wokal) i Matt Cameron (perkusja), pojawi się w wersji zremasterowanej oraz z dodatkowymi kompozycjami. Światło dzienne reedycja ujrzy 10 marca 2017.

Producentem oryginału był Drew Canulette. Muzycy Soundgarden nie byli jednak zadowoleni z brzmienia i postanowili zmiksować całość jeszcze raz na potrzeby wznowienia płyty. Ponieważ album „Ultramega OK” odniósł sukces i został nominowany do Grammy, a dzięki niemu grupa podpisała kontrakt z dużą wytwórnią, zaniechano na lata pomysł reedycji.

W 2016 roku oryginalne taśmy muzycy przekazali do zremiksowania Jackowi Endino (m.in. Nirvana, Mudhoney, Screaming Trees), dzięki któremu brzmienie wznowienia jest znacznie lepsze od pierwotnego.

Do oryginalnej tracklisty dołożono sześć piosenek z „Ultramega OK” w innych wersjach.

Tracklista reedycji „Ultramega OK”:

„Flower”
„All Your Lies”
„665”
„Beyond The Wheel”
„667”
„Mood For Trouble”
„Circle Of Power”
„He Didn’t”
„Smokestack Lightning”
„Nazi Driver”
„Head Injury”
„Incessant Mace”
„One Minute Of Silence”
„Head Injury” (Early Version)
„Beyond The Wheel” (Early Version)
„Incessant Mace” (Short) [Early Version]
„He Didn’t” (Early Version)
„All Your Lies” (Early Version)
„Incessant Mace” (Long) [Early Version]

W 2016 roku ukazała się reedycja trzeciej płyty Soundgarden, „Badmotorfinger”. Ostatni album w dorobku kapeli to „King Animal” z 2012 roku. W czerwcu 2014 roku ukazała się reedycja „Superunknown”.