Debiut wokalisty Rage Against The Machine w 2017 roku

11 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Jak zapowiada El-P z Run the Jewels, który współpracuje z frontmanem Rage Against the Machine, kawałek zatytułowany „Digging For Windows” poprzedza pełen album artysty. Dzieło ma składać się wyłącznie z nowego materiału. Sesje odbyły się w styczniu tego roku.

Utworu „Digging For Windows” wyprodukowanego przez El-P można posłuchać pod tym adresem.

Zack de la Rocha zaczął pracę nad solowym albumem w 2000 roku. Od tego czasu nagrał około 20 utworów z pomocą takich twórców jak Trent Reznor, DJ Shadow, El-P czy Questlove z The Roots. Nie wiadomo jednak, które utwory ostatecznie ujrzą światło dzienne, w międzyczasie część bowiem trafiła do kosza.

Zack De La Rocha ma na koncie współpracę z takimi artystami, jak Saul Williams, Trent Reznor czy DJ Shadow. Nagrał też utwór „We Want It All” na kompilację „Songs and Artists that Inspired Fahrenheit 9/11”.

Grupa Rage Against The Machine reaktywowała się w 2007 roku na serię koncertów, jednak od 2011 roku znowu pozostaje nieaktywna. Na studyjny dorobek kapeli składają się płyty „Rage Against the Machine” (1992), „Evil Empire” (1996), „The Battle of Los Angeles” (1999) i „Renegades” (2000).