Debiutancka płyta Bloo Crane. Polski electropop ma się dobrze

31 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Bloo Crane to dwójka artystów tworzących połączenie chwytliwych melodii, house\’u oraz electropopu. Duet tworzą wokalista Michał Polański i producent Krzysztof Kołodziejczyk.

– Album \”Bloo Feelings\” to energetyczny wybuch elektronicznych brzmień, które poruszają do tańca – mówi Michał Polański, wokalista duetu Bloo Crane. – Lirycznie to jednak opowieść o uczuciach, z którymi mierzy się każdy z nas – samoakceptacja, odkrywanie swojej seksualności, frustracja, czy niepokój. \”Bloo Feelings\” to podróż przez całe spektrum tych emocji opakowanych w taneczne popowe barwy. Chcemy pokazać, że nikt z nas, nie jest osamotniony w tym co czuje.

– Podczas pracy nad \”Dancing\” chcieliśmy, aby zarówno muzyka, jak i tekst budziły pozytywne emocje u naszych słuchaczy – dodaje Michał. – Chcieliśmy, też, aby to właśnie ten kawałek zamykał płytę, którą zatytułowaliśmy \”Bloo Feelings\”. Stąd też w refrenie można usłyszeć \”I\’m dancing, blue feelings away\”.

Zespół Bloo Crane powstał w 2016 roku w Krakowie, dwa lata później stał się częścią projektu My Name Is New wytwórni Kayax, współpraca szybko zaowocowała kontraktem fonograficznym.