Debiutancki album Republiki w całości w Jarocinie

6 maja 2014
ok. 2 minut czytania

Debiutancką płytę legendarnej formacji wykona trzech oryginalnych członków zespołu oraz dwóch wokalistów Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz.

W ubiegłym roku minęło trzydzieści lat od ukazania się „Nowych Sytuacji”. Album osiągnął ogromny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej: umieszczone na nim utwory „Arktyka”, „Śmierć w bikini”, „Halucynacje”, „Znak równości” momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami autorstwa Grzegorza Ciechowskiego do dziś elektryzuje.

Byli muzycy Republiki po raz pierwszy postanowili przypomnieć „Nowe Sytuacje” publiczności na koncercie w grudniu 2013 roku, kiedy wystąpili na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu. Koncertowe wykonanie albumu obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach osiemdziesiątych.

Ponadto do składu Jarocin Festiwalu 2014 dołączają zespoły: Lorein, Bulbwires, Weeping Birds, Łagodna Pianka, Ryba & The Witches i Offensywa. Pięć pierwszych dołącza do Jarocin Festiwalu po świetnie przyjętych koncertach na Spring Break Showcase Festival & Conference.

W tym roku na Jarocin Festiwalu wystąpią również: Anathema, Matisyahu, Coma, Kult, Dezerter, Luxtorpeda, You Me At Six, Enej, The Real McKenzies, Czesław Śpiewa, Projekt Punk, Jamal, Maleo Reggae Rockers, Only Crime, The Analogs, Sorry Boys, Indios Bravos, Frontside, Masturbator, Shamboo + Muniek, Cela Nr 3, Kabanos, Variete, Ania Rusowicz, Oberschlesien, Lola Lynch, BixBit i Thrudy.

Karnety i bilety jednodniowe na imprezę dostępne są we wszystkich punktach sprzedaży. Zapraszamy na strony Go-ahead.pl, Eventim.pl, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Patefon.pl oraz do sklepów sieci Empik, Media Markt i Saturn. Wejściówki dostępne są również w Centrum Informacji Miejskiej, Rock Long Lucku, Carton Shopie i Gazeta Cafe (Poznań) oraz w Jarocińskim Ośrodku Kultury.