Decapitated, Hunter i Dr Misio na Cieszanów Rock Festiwal 2018

6 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Cieszanów Rock Festiwal, największy festiwal rockowy w południowo– wschodniej Polsce, ogłasza pierwsze gwiazdy nadchodzącej edycji. Na pierwszy rzut zespół rodem z Podkarpacia, znany również zagranicznej publiczności – metalowy Decapitated. Grupa wydała siedem albumów studyjnych, z których ostatni to „Anticult” z 2017 roku.

O metalowe uderzenie na Cieszanów Rock Festiwal 2018 zadba również Hunter. W zespole, oprócz lidera i wokalisty – Pawła „Draka” Grzegorczyka występuje m.in. skrzypek Michał Jelonek oraz Dariusz „Daray” Brzozowski, na co dzień perkusista norweskiego zespołu Dimmu Borgir. Do Cieszanowa przyjadą z jubileuszowym setem.

– „33” stało się właśnie kolejną magiczną cyfrą w historii Huntera. Czasy są nieproste. Dużo się dzieje. W tym dużo złego niestety. Lód, na którym tańczy świat, jest coraz cieńszy. I nie na wszystko niestety mamy wpływ. Ale nie będziemy tu krakać. Wyrzucimy z siebie te frustracje, beznadzieję, obawy i złe emocje. Zatańczymy razem i będziemy cieszyć się tym, póki trwa. I niezależnie od tego co stanie się później chcielibyśmy w roku 2018 zagrać wszystkie koncerty w duchu tego 33-lecia. Mamy nadzieję, że będziecie na z nami na Cieszanów Rock Festiwal 2018 – mówią muzycy zespołu Hunter.

Kolejny punkt programu Cieszanów Rock Festiwal 2018 to załoga o nazwie Dr Misio pod wodzą Arkadiusza Jakubika, wokalisty i aktora znanego z filmów Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”). Dr Misio gra ostrego rock & rolla ze znakomitymi tekstami Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Zespół ma na koncie dwie płyty „Młodzi” i „Pogo”, których producentem jest Olaf Deriglasoff. Najbardziej charakterystycznymi utworami są: „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster” czy „Pogo”. Wiosną 2017 roku ukazała się trzecia płyta Dr Misio „Zmartwychwstaniemy”.

Na Cieszanów Rock Festiwal 2018 zawitają także weterani street punka grupa The Analogs. W styczniu tego roku wydali swoją kolejną płytę, która nazywa się „Wilk”. Powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej.

Pierwsze ogłoszenie zamyka zespół Materia grający muzykę w stylu hardcore metal& groove.

IX edycja Cieszanów Rock Festiwal odbędzie się w dniach 16 -19 sierpnia 2018 w Cieszanowie.

Bilety można kupić na stronie cieszanowrockfestiwal.pl/bilety.