Declan McKenna z nową płytą na koncercie w Polsce

9 lipca 2020
ok. 1 minuta czytania

Declan McKenna wystąpi w warszawskim klubie Proxima 4 maja 2021 roku. Na koncercie w Polsce na pewno nie zabraknie hitów \”Brazil\” i \”Why Do You Feel So Down\”, a także zupełnie nowego materiału. Bilety w cenie 89 zł będą dostępne w sprzedaży od 17 lipca na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.

Obecnie artysta przygotowuje się do wydania swojej drugiej płyty, \”Zeros\”, której premiera zaplanowana jest na 21 sierpnia. Album promują single \”British Bombs\”, \”Beautiful Faces\” i \”The Key to Life on Earth\”, gdzie w klipie wystąpił Alex Lawther znany z seriali \”Black Mirror\” i \”The End of the F***ing World\”.

Declan McKenna określany jest nową nadzieją brytyjskiej muzyki alternatywnej. Mimo młodego wieku, 21-letni artysta ma już na koncie album studyjny \”What Do You Think About the Car?\” z 2017 roku i występy na takich festiwalach jak Glastonbury, Coachella, czy Lollapalooza. Jego twórczość jest porównywana do m.in. The Libertines czy Jamiego T, a sam Declan jako swoją największą inspirację podaje Davida Bowiego. W swoich utworach Declan porusza ważne tematy społeczne, dlatego często nazywany jest głosem młodego pokolenia.