Deftones gwiazdą Metal Hammer Festival 2021

29 czerwca 2020
ok. 2 minut czytania

Metal Hammer Festival odbędzie się 26 czerwca 2021 roku w katowickim Spodku. Headlinerem festiwalu pozostaje amerykańska grupa Deftones, a wkrótce poznamy pozostałe zespoły, które wystąpią w katowickim Spodku. Sprzedaż biletów rusza w czwartek, 2 lipca.

Zespół Deftones zadebiutował w 1995 roku albumem „Adrenaline”, jednak prawdziwy sukces przyszedł wraz z trzecią płytą, „White Pony” (2000). W samych tylko Stanach album uzyskał platynowy status, a utwór „Change (In The House Of Flies)” grany był w każdej stacji rockowej pod niemal każdą szerokością geograficzną. Z tej płyty pochodzi też utwór „Elite”, za który zespół otrzymał statuetkę Grammy w kategorii Best Metal Performance. Dyskografię grupy zamyka album „Gore” (2016), ósma studyjna płyta w dorobku kapeli, o której magazyn „Rolling Stone” pisał, że „Chino Moreno jawi się tutaj jako odpowiednik Morrisseya, śpiewający do gitar w stylu Meshuggah”. Na jesień tego roku zapowiadana jest premiera nowego studyjnego krążka kapeli, na którym zespół wspomaga producent Terry Date. Ponadto z okazji 20-lecia „White Pony”, grupa przygotowuje reedycję tej płyty oraz specjalną jej wersję na LP zatytułowaną „Black Stallion” z nowymi remiksami utworów z „White Pony”, z których każdy wykonać ma inny producent.

Wszystkie bilety zakupione na festiwal, który pierwotnie miał odbyć się w czerwcu tego roku, zachowują swoją ważność na nową datę imprezy w 2021 roku. Osoby, które z różnych przyczyn będą chciały zwrócić bilet na to wydarzenie, będą mogły to uczynić w punktach, w których taki bilet zakupiły. Jednocześnie gorąco apelujemy o zachowanie zakupionych już biletów na Metal Hammer Festival.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Loża – 400/ 420 zł
Sektory czerwone H, J – 300/ 320 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 260/ 280 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu – 199/ 219 zł
Płyta – 220/ 240 zł