Deicide i Moonspell na Metalowej Wigilii w Progresji

24 listopada 2014
ok. 1 minuta czytania

Moonspell to portugalska grupa grająca muzykę, którą klasyfikuje się jako połączenie gothic i black metalu. Powstała w 1989 roku jako Morbid God, a od 1992 roku funkcjonuje pod obecną nazwą. Podczas swojej długoletniej działalności zespół balansował pomiędzy wieloma gatunkami muzyki metalowej. W marcu 2015 planują wydać kolejny album („Extinct”), więc możliwe, że usłyszymy podczas Wigilii zapowiedź nowego materiału.

Deicide to amerykańska legenda death metalu w jego najbardziej ekstremalnej formie. Ten kontrowersyjny i skandalizujący zespół jest jednym z kilku, które w swojej niszowej dziedzinie odniosły prawdziwy, komercyjny sukces na skalę światową. Kapela narodziła się na Florydzie w 1987 roku jako Amon. Zespół tworzyli bracia Eric i Brian Hoffmanowie (gitary), perkusista Steve Asheim oraz basista i wokalista Glen Benton. Wkrótce zespół zmienił nazwę na Deicide, która idealnie odzwierciedla tematykę, wokół której porusza się grupa. Za sprawą swych wysoce kontrowersyjnych poglądów oraz mocnej osobowości, Benton miał się od tej pory stać nie tylko charyzmatycznym liderem kapeli, ale także jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na metalowej scenie. Na Metalowej Wigilii usłyszymy materiał z ostatniej płyty „In The Minds Of Evil”, którą zespół promuje w grudniu europejska trasą koncertową pod tym samym tytułem.

Na imprezie wystąpią ponadto: niemiecki Morgoth grający u nas w kraju ponad 20 lat temu, po raz pierwszy w Polsce holenderski Hail of Bullets, francuski Svart Crown oraz włoski Sawthis.

Więcej informacji wkrótce.