Delain na dwóch koncertach

22 kwietnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Anielski głos pięknej Charlotte Wessels i znakomita, epicka, pełna znakomitych melodii, przyprawiona tu i ówdzie gotyckim mrokiem muzyka Martijna Westerholta to główne cechy kolejnego wspaniałego muzycznego towaru eksportowego z Holandii, grupy Delain. Zespół w zamyśle Martijna, eksklawiszowca doskonale u nas znanego Within Temptation, miał pozostać projektem studyjnym z zapraszanymi gośćmi. Szybko okazało się jednak, że muzyka Delain zrobiła na fanach symfonicznego metalu tak wielkie wrażenie, iż konieczne stało się zabukowanie tras koncertowych.

Od momentu powstania w 2002 roku grupa wydała cztery albumy studyjne, z których trzeci, „We Are The Others”, dotarł do wysokiego, czwartego miejsca holenderskiej listy. Od tamtej pory, czyli 2012 roku, skład kapeli parokrotnie się zmienił, a najnowszym nabytkiem jest kolejna śliczna dziewczyna, świetnie wymiatająca na gitarze Merel Bechtold, którą możecie znać z Mayan.

Delain niedawno wypuścił inspirowaną komiksem Neila Gaimana „The Sandman” EP-kę „Lunar Prelude”, która, zgodnie z tytułem, stanowi preludium pełnowymiarowego materiału.

W roli suportów na jesiennych koncertach pojawią się progmetalowcy ze szwedzkiego Evergrey i kanadyjski heavy metal – Kobra And The Lotus.

Bilety dostępne w cenach: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu.