Depeche Mode wspominają Davida Bowiego na trasie

7 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

5 maja zespół wystąpił w Sztokholmie, gdzie zainaugurował tournée. Fani usłyszeli na żywo nie tylko klasyki jak „Everything Counts”, „In Your Room”, „Enjoy the Silence”, „Never Let Me Down Again” czy „Personal Jesus”, piosenki z nowej płyty „Spirit” (w tym „Where’s the Revolution”, „Cover Me” i „Going Backwards”), ale i przeróbkę hitu Davida Bowiego „Heroes”. Amatorski zapis tego wykonania można sprawdzić pod tym adresem.

Oto setlista:
Going Backwards
So Much Love
Barrel of a Gun
A Pain That I’m Used To (Jacques Lu Cont’s Remix version)
Corrupt
In Your Room (Album version)
World in My Eyes
Cover Me
Home
A Question of Lust (Acoustic)
Poison Heart
Where’s the Revolution
Wrong (New intro)
Everything Counts (New intro)
Stripped
Enjoy the Silence
Never Let Me Down Again

Encore:
Somebody
Walking in My Shoes
„Heroes” (David Bowie cover)
I Feel You
Personal Jesus

Longplay „Spirit” miał premierę 17 marca. 21 lipca z nową płytą Depeche Mode wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Poprzednie trzynaście albumów studyjnych DM dotarło to Top 10 list sprzedaży w ponad 20 krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Ostatni – „Delta Machine” – zadebiutował na szczycie oficjalnych list sprzedaży w 12 krajach, także w Polsce, gdzie był najlepiej sprzedającą się zagraniczną płytą roku 2013.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, „Blackstar”, ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią, w dniu jego 69. urodzin.