Diamentowe oczy Deftones

17 lutego 2010
ok. 1 minuta czytania

Na pierwszy singel muzycy wybrali „Rocket Skates”. Kawałek będzie można bezpłatnie pobrać ze strony kapeli od 23 lutego. Tymczasem poprzez profil MySpace kapeli można zapoznać się z fragmentem utworu.

Longplay powstał bez basisty, Chi Chenga, który miał poważny wypadek w listopadzie 2008 roku. Jego miejsce zajął Sergio Vega niegdyś związany z Quicksand. Nagrany pierwotnie z Chengiem materiał „Eros” muzycy odłożyli na półkę.

– Przy tym, co przeszliśmy, potrzebowałem przelać wszystkie myśli, energię i emocje w coś nowego, coś bardziej optymistycznego – wyjaśnił wcześniej wokalista, Chino Moreno. – Nie mógłbym wyruszyć w trasę z utworami, które przypominałyby mi o Chi.

Teksty na „Diamond Eyes” w większości będą dość abstrakcyjne. – Potrafię śpiewać o naprawdę dziwnych rzeczach, nie zagłębiając się we własne przeżycia – dodał frontman. – Takich utworów słuchałem za młodu, na przykład The Cure. Słowne obrazy, bez żadnych historii.

W roli producenta artyści zatrudnili Nicka Raskulinecza, który współpracował z Foo Fighters, Rush czy Alice In Chains przy ich najnowszym krążku, „Black Gives Way To Blue”.

Dotychczasową dyskografię kapeli z Sacramento zamyka „Saturday Night Wrist” z października 2006 roku.