Diplo z „Detektywem Pikachu”

27 lutego 2019
ok. 1 minuta czytania

Artysta pojawił się w filmie jak DJ. Jak przyznał sam Diplo na Twitterze dzięki roli w „Detektywie Pikachu” jego dzieci po raz pierwszy uznały, że „jest cool”.

Obraz powstał na podstawie gry „Detective Pikachu”, której akcja rozgrywa się w świecie Pokemonów. Tytułowym bohaterem jest inteligentny detektyw rozwiązujący różne zagadki, którego portretuje Ryan Reynolds („Deadpool”). Partnerują mu Justice Smith („Jurassic World: Upadłe królestwo”) i Kathryn Newton („Wielkie kłamstewka”). W filmie grają także Bill Nighy, Chris Geere, Suki Waterhouse i Rita Ora.

Za scenariusz filmu „Detective Pikachu” odpowiadają Nicole Perlman i Alex Hirsch. Rob Letterman („Rybki z ferajny”, „Podróże Guliwera”, „Gęsia skórka”) stanął za kamerą. Do kin aktorska produkcja trafi 10 maja 2019 roku.

Przypomnijmy, że świat poznał Pokemony w roku 1996. Narodziły się w Japonii, stając się bohaterami gier wideo (sprzedano ich 279 milionów egzemplarzy) i kart (sprzedano ich 21,5 miliarda), a następnie serialu animowanego (19 sezonów). Zdobyły popularność w ponad 70 krajach na całym świecie. Ostatnio głośno zrobiło się o nich za sprawą gry „Pokemon Go”.