Dirty Pretty Things i The Enemy w więzieniu

21 sierpnia 2007
ok. 1 minuta czytania

Występ obu zespołów odbędzie się 27 sierpnia w ramach kampanii \”Wasted Youth\”, mającej na celu zmniejszenie liczby samobójstw wśród młodych więźniów. Koncert rozpocznie Carl Barât, lider Dirty Pretty Things, który zagra akustycznie na dziedzińcu zakładu Pentonville. Pozostali muzycy, jak również członkowie The Enemy przeniosą się następnie do więziennej kaplicy, gdzie zagrają regularny koncert.

Organizatorzy akcji \”Wasted Youth\” planowali pierwotnie zaangażować w projekt Pete\’a Doherty z zespołem Babyshambles. Władze więzienia nie zgodziły się jednak na ten pomysł, twierdząc, że Doherty nie jest najlepszym przykładem dla ich podopiecznych.

Kolejnym przedsięwzięciem \”Wasted Youth\” będzie show w klubie KOKO, który odbędzie się 8 września w Londynie. Na scenie wystąpią wówczas m.in. Boy Kill Boy oraz The Rakes.

Dyskografię Dirty Pretty Things zamyka krążek \”Waterloo To Anywhere\” z maja ubiegłego roku. Zespół The Enemy ma na koncie debiutancki album \”We\’ll Live And Die In These Towns\”, który ukazał się w lipcu tego roku.