Dizzee Rascal gwiazdą Electronic Beats Festival

22 marca 2013
ok. 2 minut czytania

Właściciel głosu, którego nie da się pomylić z jakimkolwiek innym, autor i producent muzyki, w której spotykają się najciekawsze odcienie nie tylko sceny hiphopowej, wreszcie zdobywca złotych i platynowych płyt oraz laureat licznych wyróżnień z Brit Awards na czele – oto Dizzee Rascal, brytyjska gwiazda rapu.

To właśnie on debiutanckim krążkiem „Boy In Da Corner” wprowadził niezwykle popularny dzisiaj gatunek zwany grime na muzyczne salony i zachwycił ludzi odważnym łączeniem w swoich nagraniach rapu z mocną elektroniką i ciężkimi gitarami. O wyjątkowości Dizzeego świadczą jego bogate inspiracje – nie interesował go hip-hop znany z Ameryki, ani mainstreamowe granie puszczane w radiu. Czerpał więc śmiało zarówno z UK garage, jak i metalu oraz drum’n’bassu, bombardując słuchaczy mieszanką ognistych bitów i tekstów. I nawet jeśli w ostatnich latach częściej flirtował z muzyką znacznie lżejszą, nagrywając choćby z didżejem i producentem Calvinem Harrisem, jego nazwisko wciąż elektryzuje. Jest spora szansa, że na Electronic Beats Festival w Poznaniu, Rascal zaprezentuje fragmenty swojego następnego dzieła.

26 kwietnia w Poznaniu zagrają również świetnie zapowiadający się debiutanci z Hundreds oraz zasłużone już dla sceny klubowej i elektronicznej gwiazdy – A-Trak oraz Modeselektor.

Bilety na festiwal są już w sprzedaży – można je dostać w bileteriach EMPiK, Sklepach Media Markt i Saturn, punktach sprzedaży eBilet oraz Ticketpro na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem serwisu Muno.pl. Do końca marca kosztują 50 zł, potem (do 25 kwietnia) ich cena wzrośnie do 60 zł, a w dniu imprezy trzeba będzie za nie zapłacić 70 zł.

Abonenci sieci T-Mobile będą mogli zakupić bilety w cenie promocyjnej – 50 zł – do końca przedsprzedaży (w tym celu od 1 kwietnia uruchomione zostaną specjalne kody rabatowe) oraz wygrać darmowe wejściówki w konkursach.