Dizzee Rascal przedstawia „Wot U Gonna Do?”

10 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Producentem nagrania jest Valentino Khan, artysta związany z wytwórnią Skrilleksa, OWSLA. Częściowo animowany klip przedstawia rapera wykonującego piosenkę o syntetycznym brzmieniu. Z efektem można zapoznać się tutaj.

„Wot U Gonna Do?” to drugi po „Space” kawałek promujący album „Raskit”, który ukaże się 21 lipca nakładem Dirtee Stank/Island. Krążek, będący następcą „The Fifth”, zakończy 4-letnią przerwę wydawniczą Anglika. – Udawanie, że wciąż mam 17 lat, ponieważ wszyscy właśnie okryli grime, nie satysfakcjonowało mnie – powiedział. – Chciałem wykorzystać to, czego się nauczyłem, by stworzyć najlepszy rapowy album, jaki potrafię. Bez efekciarskich zagrywek, po prostu mnóstwo angielskiego slangu i najlepsze bity, jakie znalazłem.

Oto tracklista:
1. Focus
2. Wot U Gonna Do
3. Space
4. I Ain’t Even Gonna Lie
5. How Bad Do You Want It
6. Make It Last
7. Ghost
8. Business Man
9. Bop N’ Keep It Dippin'
10. She Knows What She Wants
11. Dummy
12. Everything Must Go
13. Slow Your Roll
14. Sick a Dis
15. The Way I Am
16. Man of the Hour

Dizzee Rascal uznawany jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli brytyjskiego hip-hopu i urban. W roku 2004, mając zaledwie 18 lat, wydał pierwszą płytę „Boy In Da Corner”. Ostre uliczne granie, równie ostre teksty i specyficzny sposób rymowania spotkały się z dużym zainteresowaniem mediów oraz niemałym uznaniem. Dzieło przyniosło londyńczykowi prestiżową Mercury Music Prize. Z podobnym entuzjazmem przyjęto następny longplay, „Showtime”, a utwory takie jak „Stand Up Tall”, czy „Dream” trafiły na wysokie miejsca list przebojów.

Dyskografię Dizzeego Rascala zamyka wydawnictwo „The Fith” wydał we wrześniu 2013 roku.