DJ-e rozkręcą Sylwestra w Krakowie

29 grudnia 2008
ok. 1 minuta czytania

O 19.30 zacznie się ich występ na scenie MySpace Polska na Rynku Głównym w Krakowie. Artyści zostali wybrani spośród blisko setki uczestników konkursu „Rozkręć Sylwestra w Krakowie 2008”.

28-letni DJ Spox od 11 lat zajmuje się muzyką. Na swoim koncie ma dwa występy na Heineken Open’er Festiwal. Brał również udział w imprezach muzycznych w Polsce i za granicą, w tym w Przystanku Woodstock 2007, Fusion Festival (Dorf-Mecklemburg), Multi Kulti Festival (Berlin), Ladronka Festival (Praga) czy New Yorker Hip-Hop Festiwal.

Duet Funk Bazz tworzą 34-letni Tomek Qlhead i 9 lat młodszy Krzysiek, znany jako Broda. Razem mieszają muzykę elektroniczną z house’em, funkiem i nujazzem. Tomek jest producentem (syntezatory, miksery itp) i DJ-em, Krzysiek gra na gitarze basowej i saksofonie. Nie grają obcych utworów, a tylko to, co sami wyprodukują.

CuareBa w składzie: A.rec, czyli Arkadiasz Żarek (saxofon) i CuBa, czyli Piotr Kubinowski (DJ) to połączenie niebywałej ekspresji i funku. Duet działa od dwóch lat. A.rec to wykształcony saksofonista, nauczyciel i członek big bandu jazowego. CuBa poprzez naukę gry na fortepianie, skrzypcach i klarnecie oraz pracę w orkiestrze dętej w roli perkusisty poznał podstawowe tajniki muzyki. DJ-owaniem zajmuje się od 10 lat.

Przypomnijmy, że gwiazdą imprezy sylwestrowej w Krakowie, będzie Leona Lewis. Na Rynku Głównym wystąpią ponadto Tatiana Okupnik, Natalia Kukulska, Kasia Kowalska oraz belgijska piosenkarka Kate Ryan.