DJ Krush na Free Form Festival

14 czerwca 2010
ok. 2 minut czytania

DJ Krush to wielka muzyczna osobowość, najsłynniejszy japoński dj i producent elektroniczny, jeden z najoryginalniejszych twórców instrumentalnego hip-hopu, twórca muzyki filmowej, uważany jest również za jednego z prekursorów trip-hopu. DJ Krush nazywany jest również mistrzem gramofonu, ponieważ jako jeden z pierwszych muzyków śmiało wykorzystywał ten sprzęt na scenie.

W roku 2002 za album Zen otrzymał nagrodę AIFM w kategorii najlepszy album elektroniczny. Jego melancholijno-jazzujący klimat instrumentalnych utworów zdobył wielu sympatyków, równocześnie inspirując wielu późniejszych twórców. Ze względu na styl często porównywany jest do DJ Shadowa, choć to właśnie Krush zapoczątkował taki sposób grania. Na jego płytach gościły takie sławy jak Zap Mama, N’Dea Davenport (Brand New Heavies) czy Questlove (The Roots) ale również cała plejada raperów i wokalistów japońskich, śpiewających i rapujących w ojczystym języku. Ma na swoim koncie 8 albumów, które ukazał się nakładem takich wytwórni jak Mo Wax czy Red Ink.

Występ DJ Krusha na Free Formie zbiega się z obchodami 20-lecia muzycznej kariery. Będzie to jego pierwszy koncert w Warszawie.

Wcześniej udział w imprezie potwierdziła grupa Goldfrapp

Gwiazdami ostatniej edycji byli m.in. Karl Bartos, Tommy Sparks, grupa WhoMadeWho, The Orb, Vive la Fete, DJ Food & DK oraz Girls In Hawaii, Birdy Nam Nam a także The Herbaliser i Little Dragon.