DJ Mehdi, Handsome Furs i Âme na Warsaw Music Week

29 marca 2011
ok. 1 minuta czytania

DJ Mehdi nazywany jest najlepszym didżejem francuskiej wytwórni Ed Banger. Muzyk znakomicie radzi sobie także w studiu. Jego produkcje łączą w sobie taneczne rytmy, rap i porywające do tańca basy, scalając się w parkietowe bomby. Na żywo będzie go natomiast można sprawdzić 13 maja w klubie Kamieniołomy.

Kanadyjski indierockowy duet Handsome Furs założony został w 2005 roku przez członka Wolf Parade – Dana Bocknera i jego narzeczoną, Alexei Perry. Ich debiutancka płyta „Plague Park” ukazała się w 2007 roku, nakładem wytwórni Sub Pop. Dwa lata później w sprzedaży pojawił się kolejny, bardzo dobrze przyjęty longplay, „Face Control”. 6 maja będzie ich można natomiast zobaczyć w Café Kulturalna.

Kolektyw Âme tworzą Kristian Beyer i Frank Wiedemann, pochodzący z Karlsruhe. Są związani z berlińską wytwórnią Sonar Kollektiv, która została założona przez członków zespołu Jazzanova. Âme uznawani są za najbardziej rozpoznawalnych niemieckich przedstawicieli nurtu deephouse i detroit. Swe umiejętności zaprezentują 6 maja w klubie 1500m2.

Przypomnijmy, że Hooverphonic zagra 6 maja w klubie Palladium.

Więcej informacji pod adresem Warsawmusicweek.pl.