Django Django wolne od grawitacji

22 stycznia 2021
ok. 1 minuta czytania

Premiera czwartego albumu Django Django – \”Glowing in the Dark\” – coraz bliżej. Z tej okazji zespół udostępnił trzeci singiel promujący wydawnictwo: \”Free From Gravity\”. Pulsująca melodia oraz smyczki towarzyszące funkowemu bitowi maszyny perkusyjnej tworzą słodko-gorzką piosenkę o chęci \”ucieczki od wszystkiego, co sprawia, że czujesz się gorzej\”. – Piosenka dotyczy chaosu, jaki rozgrywa się obecnie na naszej planecie, którą ostatecznie będziemy musieli opuścić – wyjaśniają muzycy.

Do singla powstał klip w reżyserii Jima Canty\’ego. Zdjęcia odbyły się w Mystic w stanie Connecticut. Teledysk to zapis dnia z życia uroczego dzieciaka przebranego w strój zielonego ufoludka… A może to wcale nie jest dziecko?

Premiera \”Glowing in the Dark\” jest zaplanowana na 12 luteg 2021. Na płytę trafi 13 utworów, w tym m.in. duet z Charlotte Gainsbourg. Pełna tracklista poniżej:

1. Spirals
2. Right The Wrongs
3. Got Me Worried
4. Waking Up (feat. Charlotte Gainsbourg)
5. Free From Gravity
6. Headrush
7. The Ark
8. Night Of The Buffalo
9. The World Will Turn
10. Kick The Devil Out
11. Glowing In The Dark
12. Hold Fast
13. Asking For More

Imienny debiut Django Django miał premierę w styczniu 2012 roku i przyniósł Anglikom nominację do Mercury Prize. Ich drugi album \”Born Under Saturn\” ukazał się w maju 2015 roku. W 2018 zespół wydał EP-kę \”Winter\’s Beach\”.