DM Stith zagra przed Sufjanem Stevensem

8 kwietnia 2011
ok. 1 minuta czytania

Stith pochodzi z muzycznej rodziny – jego ojciec jest dyrektorem akademickiego zespołu dętego i byłym dyrektorem chóru kościelnego, a dziadek to profesor honorowy w departamencie muzyki na Uniwersytecie Cornella. Co więcej, matka Davida to pianistka, a jego siostry śpiewają operowo, grają na pianinie i kotłach, stepują i znakomicie grają w softball. David Stith dorastał w lęku przed występami z rodzinnym zespołem w kościele, zamiast tego wolał rysowanie labiryntów na kościelnych biuletynach podczas mszy.

W szkole średniej założył zespół noise’owy o nazwie Starchild. Członkowie formacji więcej czasu poświęcali jednak na malowanie gitar niż na faktyczną grę. Podczas tego okresu David okazał się być płodnym poetą – światło dzienne ujrzało wówczas wiele wierszy jego autorstwa.

Artysta wydał pierwszy album zatytułowany „Heavy Ghost” w 2009 roku nakładem wytwórni Asthmatic Kitty. Longplay otrzymał bardzo pozytywne recenzje, zdobywając 84 punkty na Metacritic – amerykańskiej stronie zestawiającej recenzje płyt, gier komputerowych, filmów i seriali.

W sprzedaży zostały ostatnie bilety na występ Sufjana Stevensa. Można je nabywać za pośrednictwem Ticketpro.pl oraz Eventim.pl.