„Do They Know It’s Christmas?” nagrane

15 listopada 2004
ok. 1 minuta czytania

Przeróbka powstała 20 lat po tym, jak oryginalny Band Aid zebrał się w jednym z londyńskich studiów do nagrania charytatywnej piosenki Boba Geldofa i Midge Ure’a – stąd nazwa Band Aid 20 dla obecnego projektu. Tym razem pierwszy wers utworu wykonał Chris Martin z grupy Coldplay. Później za mikrofonem stanęli: Jamelia, Will Young, Daniel i Natasha Bedingfieldowie, Matt Jay z Busted, Skye z Morcheeby, Beverley Knight, Katie Melua, Shaznay Lewis (ex-All Saints), Ms. Dynamite, Joss Stone, Roisin Murphy z Moloko, Lemar, Estelle, Neil Hannon z Divine Comedy, Rachel Stevens, a także członkowie kapel Keane, Sugababes, Snow Patrol, The Thrills i Feeder. Robbie Williams i Dido nie mogli stawić się w Anglii, więc zaśpiewali z Los Angeles i Australii. Wcześniej swoją linijkę tekstu zarejestrował Dizzee Rascal, już w piątek chórki nagrali Paul McCartney, Fran Healy z Travis i Danny Goffey z Supergrass.

Przypomnijmy, że singel „Do They Know It’s Christmas?” ukaże się 29 listopada nakładem wytwórni Universal Music. Powstanie także towarzyszący mu teledysk, do którego zdjęcia nakręcił Geoffrey Wonfor. Bukmacherzy przewidują, że kompozycja od razu trafi na szczyt list przebojów.

Pierwotnie singel „Do They Know It’s Christmas?” ukazał się w 1984 roku. W powstaniu „kawałka” uczestniczyli wówczas Bono, Boy George, Sting, George Michael, zespół Duran Duran i wielu innych wykonawców. Teraz na krążku poza oryginalną piosenką znajdzie się również wersja Band Aid II z 1989 roku.