Don Caballero, Bang Gang i Variété na Lo Fi

27 sierpnia 2008
ok. 1 minuta czytania

Don Caballero to jedna z ciekawszych grup rockowych lat 90. Niezwykle oryginalna muzyka formacji była w najlepszych momentach wypadkową dynamicznych i skomplikowanych partii perkusyjnych oraz dialogu dwóch gitar. Najważniejsza w karierze grupy, wydana w 1995 roku płyta „Don Caballero 2” (Touch&Go) określana jest jako punkt zwrotny math rocka, gdzie łączy się świeżość jazzowej improwizacji z surową ekspresją rocka. Amerykanie na żywo promować będą longplay „Punkgasm”, który miał premierę w tym miesiącu.

Bang Gang to z kolei islandzki projekt Bardiego Johannssona – melancholijny, gitarowy poprock z różnymi naleciałościami. Twórczość Bang Gang charakteryzuje kołysząca i gitarowa muzyka z oryginalnym nastrojem. Do Polski zawitają z nowym albumem, „Ghost From The Past”.

Variété to bez wątpienia jedna z najważniejszych wizytówek Bydgoszczy. W pierwszych latach działalności zespół był uważany za czołowego przedstawiciela cold wave w Polsce. Ostatni album, „Zapach Wyjścia”, jest najbardziej narkotyczną płytą w historii bandu.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy znaleźć można na oficjalnej stronie.

Udział w Low Fi potwierdziły także grupy The Piose Rite, Ścianka i Mitch & Mitch.