Donald Glover chce być Lando Calrissianem na miarę swych oczekiwań

10 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że aktor i raper znany też pod pseudonimem Childish Gambino, zagra młodego Lando Calrissiana, którego oryginalnie w „Gwiezdnych wojnach” portretował Billy Dee Williams. Bohater, pierwotny właściciel Sokoła Millenium, znany jest z obrazów „Imperium kontratakuje” (1980) i „Powrót Jedi” (1983).

– Rola Lando to dla mnie wielkie sprawa – przekonuje artysta wyróżniony Złotym Globem za serial „Atlanta”. – Jego figurka była moją pierwszą zabawką. Kiedy bierzesz się za tak kultową postać, nie jest łatwo, bo chcesz sprostać oczekiwaniom ludzi. Tak naprawdę jednak, możesz sprostać swoim oczekiwaniom. Jeśli chodzi o mnie i „Gwiezdne wojny” są one naprawdę wysokie. Zamierzam się jednak dobrze bawić. Reżyserzy – Christopher Miller i Phil Lord – są świetni i uwielbiam gościa, który gra Hana (Alden Ehrenreich).

Produkcja trafi do kin 25 maja 2018 roku i ma być otwarciem trylogii. Ehrenreich podobno podpisał kontakt z Disneyem na trzy produkcje.

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą „Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie „Community”, a ostatnio gra i tworzy bardzo dobrze odbierany własny serial „Atlanta”. Można go było też podziwiać na dużym ekranie – w obrazach „Magic Mike XXL” i „Marsjaninie” Ridleya Scotta. Niedawno potwierdził udział w superprodukcji „Spider-Man: Homecoming”.

2 grudnia ukazała się najnowsza płyta Amerykanina, „Awaken, My Love!”.