Donald Glover w „Królu lwie”

18 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Nad nową wersją filmu pracuje reżyser Jon Favreau („Księga dżungli”). Na razie informacji na temat produkcji jest niewiele – wiadomo, że powstaje dla Disneya i że z ekranu znowu popłyną znane i lubiane melodie. Jeżeli zaś chodzi o obraz, opierać się ma na aktorach wspieranych przez animację komputerową i efekty specjalne.

James Earl Jones ponowni użyczy głosu Mufasie. Donald Glover, który fanom muzyki jest znany jako Childish Gambino, pojawi się w roli Simby.

Film „Król lew” oryginalnie na ekrany kin wszedł w 1994 roku i zdobył dwa Oscary. Przez krytyków bajka opisywana była jako przeznaczone dla dzieci połączenie „Hamleta” i „Makbeta”.

Dzieło doczekało się kontynuacji „Król Lew II: Czas Simby” oraz „Król Lew III. Hakuna Matata”.

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą „Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie „Community”, a ostatnio gra i tworzy bardzo dobrze odbierany własny serial „Atlanta”, za który został nagrodzony Złotym Globem. Można go było też podziwiać na dużym ekranie – w obrazach „Magic Mike XXL” i „Marsjaninie” Ridleya Scotta. Niedawno potwierdził udział w superprodukcji „Spider-Man: Homecoming” oraz filmie o Hanie Solo, gdzie sportretuje Lando Calrissiana.

Jego muzyczny dorobek zamyka album „Awaken, My Love!” z grudnia 2016 roku.