Donald Glover w przebraniu lwa opowiada o Beyoncé

10 lipca 2019
ok. 2 minut czytania

Scenarzysta, komik, aktor, raper i producent w jednej osobie Donald Glover tym razem pojawił się w telewizji by opowiedzieć o swojej pracy przy filmie „Król Lew”. Przy okazji aktor przyznał, że nie nagrywał piosnek w tym samym studio co Beyoncé i że nie zna się z gwiazdą „najlepiej na świecie”.

Podczas rozmowy Donald Glover, który wcześniej deklarował zakończenie kariery jako raper Childish Gambino, nie był już tak stanowczy w deklaracjach. Donald Glover zapewnił też, że pracuje nad scenariuszem kolejnego sezonu serialu „Atlanta”.

W nowym filmie „Król lew” James Earl Jones ponownie pojawi się jako Mufasa, John Oliver jako Zazu, Chiwetel Ejiofor jako Skaza, Alfre Woodard jako matka Simby, Sarabi a Eric Andre i Keegan-Michael Key jako dwie hieny. Ponadto Billy Eichner i Seth Rogen zagrają Timona i Pumbę. Beyoncé przypadła rola Nali, przyjaciółki Simby. W głównej roli, Simby, usłyszymy Donalda Glovera, znanego także jako raper Childish Gambino.

Beyoncé oraz wytwórnia Disneya doszli do porozumienia z twórcą oryginalnych utworów, Eltonem Johnem dzięki czemu będzie można zrealizować nowe interpretacje hitów z animacji. Za możliwość przygotowania coverów takich przebojów jak „Circle of Life” czy „Can You Feel The Love Tonight” zapłacono podobno 13 milionów dolarów.

Disney wyznaczył premierę na 19 lipca 2019 roku.

Film „Król lew” oryginalnie na ekrany kin wszedł w 1994 roku i zdobył dwa Oscary. Przez krytyków bajka opisywana była jako przeznaczone dla dzieci połączenie „Hamleta” i „Makbeta”. Dzieło doczekało się kontynuacji „Król Lew II: Czas Simby” oraz „Król Lew III. Hakuna Matata”.