Dookoła świata z Kings of Leon

14 września 2016
ok. 2 minut czytania

Amerykanie wykonali piosenkę w programie \”Later … with Jools Holland\”. Okraszonego gitarowymi popisami numeru można posłuchać pod tym adresem.

Kawałek jest drugim po \”Waste a Moment\” promującym album \”Walls\”, który w sprzedaży pojawi się 14 października. Okładka płyty jest unikatowym dziełem sztuki, na którym członkowie zespołu przedstawieni są za pomocą woskowych lalek. Aby dowiedzieć się, jak powstawała należy kliknąć w ten link.

Album został nagrany w Los Angeles, a pracę nad nim nadzorował Markus Dravs, który wcześniej wspierał m.in. formacje Arcade Fire, Coldplay i Florence and the Machine. Tym samym Kings of Leon zdecydowali się porzucić Angelo Petraglię, z którym nagrywali poprzednie wydawnictwa. Współpraca z nim stała się dla zespołu zbyt \”bezpieczna\”. Dravs zmusił muzyków do zmian i nie szczędził im słów krytyki, jak zapewnił basista, Jared Followill. Efekt ich współpracy już wkrótce będzie można ocenić, słuchając utworów:

\”Waste A Moment\”
\”Reverend\”
\”Around The World\”
\”Find Me\”
\”Over\”
\”Muchacho\”
\”Conversation Piece\”
\”Eyes On You\”
\”Wild\”
\”Walls\”

Kings of Leon tworzy trzech braci Followill – Caleb (gitara), Nathan (perkusja) i Jared (bas) – oraz ich kuzyn Matthew Followill (gitara). Rodzinna, rockowa kapela z Nashville największy sukces odniosła za sprawą albumu \”Only by the Night\”, który dotarł do top 10 w 10 krajach i był 21. najlepiej sprzedającym się krążkiem 2008 roku na świecie.

Dorobek rockowej formacji zamyka \”Mechanical Bull\” z września 2013 roku. W Polsce płyta zyskała złoty status.