Douglas Dare na pierwszym solowym koncercie w Polsce

6 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Douglas Dare jest londyńskim piosenkarzem i autorem tekstów, pochodzącym z nadmorskiego miasta Bridport w południowo-zachodniej Anglii. Swoją pierwszą EP-kę \”Seven Hours\” wydał we wrześniu 2013 roku w wytwórni Erased Tapes, wydającej takich artystów jak Ólafur Arnalds i Nils Frahm. Została ona przyjęta z wielkim aplauzem, a sama Mary Ann Hobbes nazwała materiał \”bardzo dziwnym i wspaniałym\”. Od debiutu w 2014 roku płytą \”Whelm\”, poprzez jej znacznie mroczniejszą następczynię – \”Aforger\” z 2016, gwiazda Douglasa Dare\’a nieustannie wznosi się coraz wyżej.

Nowy album piosenkarza należy do najbardziej intymnych w dotychczasowej karierze. Płytę wyprodukował Mike Lindsay – założyciel Tunng i połowa projektu LUMP (z Laurą Marling). \”Milkteeth\” ukazuje Douglasa jako pewnego siebie artystę, który nie boi się poruszać tematu jasnych i ciemnych stron młodzieńczej egzystencji. Melodie na \”Milkteeth\” są celowo proste. Dare chciał, aby już od pierwszego przesłuchania brzmiały znajomo. Tekstowo przywodzą na myśl styl Jeffa Buckleya czy Leonarda Cohena. Pomiędzy tymi piosenkami znajdują się utwory instrumentalne – \”The Piano Room\”, \”The Stairwell\”, \”The Window\” – nazwane miejscami, w których zostały nagrane, momentami bezruchu i refleksji.

Douglas Dare na żywo łączy akustyczne brzmienie, w tym fortepian i perkusję z muzyką elektroniczną. Inspiruje się takimi twórcami jak Portishead, Elliott Smith, Thom Yorke czy James Blake.

Douglas Dare do tej pory supportował Finka w naszym kraju, a teraz pojawi się na pierwszym solowym koncercie.

Bilety na polski koncert będą dostępne w cenie 59 zł od 04 sierpnia na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w Empikach.