Down na jedynym koncercie w Polsce

21 stycznia 2008
ok. 1 minuta czytania

Zespół powstał w 1991 roku w Nowym Orleanie, a w jego szeregach oprócz Phila Anselmo (ex Pantera, Superjoint Ritual) znaleźli się muzycy czołowych metalowych formacji z południa Stanów Zjednoczonych: Pepper Keenan (Corrosion Of Conformity), Kirk Windstein (Crowbar) oraz Jimmy Bower (Crowbar, Superjoint Ritual, EyeHateGod). Grupa zadebiutowała w 1995 roku albumem „NOLA”, którego tytuł to po prostu skrót nazwy ich miejsca zamieszkania (Nowy Orlean, Luizjana). Grupa ponownie spotkała się w 2001 roku, czego efektem był drugi krążek – „Down II – A Bustle In Your Hedgerow”.

24 września ukazuje się nowy krążek Down – „Over The Under”, nad którym unosi się duch tragicznie zmarłego przyjaciela Anselmo z Pantery – Dimebaga Darrella oraz jeszcze jedna tragedia – przejście huraganu Katrina. Właśnie przy okazji nowego albumu, Down po raz pierwszy potraktowany został jako pełnoprawny zespół, a nie tylko side project biorących w nim udział muzyków.

Down wystąpi w Polsce w ramach europejskiej trasy promującej nowy album i będzie to jeden z najbardziej wyczekanych koncertów w naszym kraju, ponieważ Phil Anselmo ani z Down, ani z Panterą nigdy wcześniej w Polsce nie występował. Już teraz wiadomo, że występ potrwa ponad 2 godziny.

Ceny biletów: W przedsprzedaży: 120 zł, w dniu koncertu: 130 zł.