Down, Sodom i Entombed gwiazdami MetalFestu

2 stycznia 2013
ok. 1 minuta czytania

Jednym z najważniejszych zespołów, które zagrają w tym roku na MetalFest jest nowoorleańska supergrupa Down. Kapelę tworzą muzycy znani z grup Pantera, Crowbar, Superjoint Ritual czy Corrosion Of Conformity. Ekipa dowodzona przez jednego z najważniejszych wokalistów w historii metalu, Phila Anselmo, przyjedzie do Polski po raz pierwszy od czterech lat (po koncertach w Warszawie i Krakowie).

Europejski thrash metal ukształtowały trzy istotne kapele. Jedna z nich, Kreator, gościła w Jaworznie rok temu. Z kolei w tym roku, kolej na drugą z tych grup: zespół Sodom. Formacja ta konsekwentnie działa od 1982 i starzeje się ze szlachetnością dobrego wina.

Entombed to natomiast żywa legenda ekstremalnej muzyki. Zespół powstał w 1987 roku i od tamtej pory zapracował na miano prekursorów stylu określanego jako \”death \’n\' roll\”. Szwedzi mają na koncie parę albumów, które przeszły do historii metalu m.in. \”Wolverine Blues\” i \”Left Hand Path\”.

Cryptopsy to nazwa dobrze znana każdemu, kto interesuje się ekstremalnym metalem. Kanadyjczycy tworzą brutalny, techniczny death metal i robią to na światowym poziomie.

Polskę reprezentować będą death-thrashowy Vedonist, stoner-doomowy Belzebong oraz post-black-metalowy Thaw.

Informacje o biletach wkrótce.