Drake na Open’erze

10 kwietnia 2015
ok. 3 minut czytania

Debiutancki album Drake’a (po serii doskonale przyjmowanych mikstejpów), „Thank Me Later”, ukazał się w 2010 roku. Wśród gości i producentów znaleźli się m.in. Alicia Keys, Kanye West, Jay-Z, Timbaland i Lil Wayne, z którym do dziś raper łączy szczególna więź. „Thank Me Later” miał znakomitą prasę. Wydany w 2011 wspólny utwór z Rihanną, „Take Care”, stał się międzynarodowym przebojem i sprawił, że zatytułowany tak samo album był jednym z najważniejszych w 2011 roku. „Take Care” dostał Grammy dla najlepszej płyty hiphopowej. To album, który w dniu premiery stał się klasykiem. I to bardzo popularnym klasykiem. W samych Stanach sprzedano ponad dwa miliony egzemplarzy.

„Nothing Was The Same” – trzeci długogrający zestaw w dyskografii Drake’a zawierał m.in. „Started from the Bottom” oraz „Hold On, We’re Going Home” – najlepszy utwór roku 2013 według portalu Pitchfork. Album został uznany płytą roku przez wszystkie liczące się media zajmujące się hip-hopem. „Rolling Stone” napisał o płycie i jej autorze: „Drake to ludzki raper. Inteligentny dzieciak, który jest w konflikcie ze sławą, sercem, rodziną, wszystkim oprócz potencjału swojego mikrofonu. To co sprawia, że jego samotność jest fascynującą podróżą, to waga emocji wsparta bitami”.

Ogromnym zaskoczeniem okazała się nagła, nigdzie niezapowiadana premiera mikstejpu Drake’a „If You’re Reading This It’s Too Late”. W lutym 2015 roku, już po premierze „If You Reading This…”, Drake zrównał się z ponad 50-letnim rekordem The Beatles. Stało się to w momencie, kiedy w jednym tygodniu, w pierwszej setce listy Billboardu, aż 14 utworów należało do niego. Kanadyjczyk pobił także swój rekord – najczęściej odsłuchiwanej płyty w serwisie Spotify. W pierwszym tygodniu premiery „If You’re Reading This…” streamowano zestaw ponad 17 milionów razy.

Tego lata Drake jest headlinerem dwóch najważniejszych amerykańskich festiwali – kalifornijskiej Coachelli i GovBall w Nowym Jorku. Do Europy Drake przylatuje tylko na trzy koncerty. Dwa zagra w Londynie i jeden w Gdyni, podczas Open’er Festival.

Festiwal odbędzie się w dniach 1-4 lipca w Gdyni.

Na Open’erze wystąpią: The Prodigy, Faithless, Major Lazer, Alt-J, Chet Faker, Django Django, Eagles Of Death Metal, Flume, Hozier, Jonny Greenwood, José González, Kasabian, Modest Mouse, Of Monsters And Men, Refused, St. Vincent, Swans, The Dumplings, Thurston Moore, Tom Odell, Fisz i Emade, Curly Heads, Domowe Melodie i Natalia Przybysz, Julia Marcell, Years & Years, A$AP Rocky, Father John Misty, D’Angelo, Die Antwoord, Disclosure, The Vaccines, Kaytranada, Nervy, Marmozets, Lao Che, Rysy, Milky Wishlake, Agyness B. Marry, Kodaline, Skubas, HV/NOON, Małe Miasta, George FitzGerald, W.E.N.A. i E.A.B.S. i Enter Shikari.

Karnety i bilety:

Karnet 4-dniowy – 550 zł
Karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 630 zł
Karnet weekendowy – 350 zł
Bilety jednodniowe – 207 zł

Bilety dla dzieci:
Od 3 do 12 roku życia – 50 procent ceny: karnet 4-dniowy – 275 zł, karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 315 zł, karnet weekendowy – 175 zł, bilety jednodniowe – 103 zł. Dzieci do 3 roku życia: udział bezpłatny.