Drivealone z Nosowską przypominają Siekierę w Jarocinie

31 maja 2016
ok. 2 minut czytania

Po trzydziestu latach od premiery płyty „Nowa Aleksandria”, nagrania grupy Siekiera widzom festiwalu w Jarocinie przypomni Drivealone, czyli poznański multiinstrumentalista, producent i kompozytor Piotr Maciejewski w towarzystwie skompletowanych na to wydarzenie muzyków oraz specjalnie zaproszonych wokalistów na czele z Katarzyną Nosowską. Ponadto, współczesne odczytania utworów Siekiery zostaną zarejestrowane podczas koncertu, aby jesienią ukazać się na wyjątkowym wydawnictwie płytowym. Koncert ozdobi przygotowywana na tę okazję scenografia z kilkumetrowymi instalacjami i wizualizacjami, która następnie stanie w przestrzeni miejskiej Jarocina jako stała ekspozycja.

– Ideą koncertu jest zarówno próba odtworzenia jedynego w swoim rodzaju, zimno-falowego klimatu oryginałów, jak i swoista ich reinterpretacja, wynikająca z przefiltrowania szlachetnej tradycji przez wrażliwość estetyczną właściwą nowemu pokoleniu i nowej rzeczywistości – mówią inicjatorzy projektu.

Na scenie Jarocin Festiwal 2016 zobaczymy również maltańską gwiazdę rocka, zespół Red Electrick. Znani z niezwykle energetycznych i dynamicznych występów na żywo Maltańczycy wystąpią w naszym kraju po raz pierwszy. Muzycy z Red Electrick mają na koncie trzy albumy studyjne. W ubiegłym roku grupa wystąpiła na scenie festiwalu Isle of MTV, jednego z największych festiwali muzycznych w Europie, w którym corocznie uczestniczy ponad 50 tys. osób. Grupa ma za sobą także intensywną trasę po Wielkiej Brytanii, w trakcie której zachwyciła samego Pete’a Doherty’ego, frontmana grup The Libertines oraz Babyshambles. Twórczość formacji została także doceniona przez Liama Gallaghera, byłego wokalistę Oasis.

Line-up tegorocznej odsłony festiwalu w Jarocinie zasili również ubiegłoroczny laureat Jarocińskich Rytmów Młodych, formacja Blue Deep Shorts. Po sukcesie na Jarocin Festiwal 2015 zespół otrzymał zasłużone wsparcie przy realizacji swoich muzycznych pomysłów – produkcją pierwszego profesjonalnego singla zespołu zajął się Leszek Biolik we współpracy z Marcinem Gajko, a całość została wydana przez Warner Music Poland. W tym roku grupa wraca na deski Jarocina z debiutanckim materiałem.

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: Prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Dotychczas ogłoszeni artyści: Slayer, The Prodigy, Five Finger Death Punch, D.O.A., TSA, Farben Lehre, Oberschlesien, Acid Drinkers, Luxtorpeda, Koniec Świata, Kabanos, Sweet Noise, Kobranocka, Hunter, Scream Maker oraz Ga-Ga/Zielone Żabki.