Dropkick Murphys w Polsce

5 maja 2021
ok. 2 minut czytania

Podczas zimowej trasy Amerykanie będą promować najnowszy album – \”Turn Up That Dial\”, który ukazał się 30 kwietnia 2021 roku nakładem ich własnej wytwórni Born & Bred Records. Gościem specjalnym grupy będzie kalifornijski skład o przewrotnej nazwie – The Interrupters.

Słynąca z niesamowitych koncertów, powstała na przedmieściach Bostonu w 1996 roku grupa Dropkick Murphys doskonale łączy melodykę tradycyjnej muzyki irlandzkiej z wybuchową energią punka i hardcore\’u. Obok tradycyjnego rockowego instrumentarium kapela często korzysta z akordeonu, banjo, mandoliny, czy gwizdków.

Trzon zespołu stanową muzycy o najdłuższym stażu, czyli Ken Casey, Al Barr i Matt Kelly. Skład uzupełniają James Lynch, Tim Brennan i Jeff DaRosa. Panowie nie próbują wymyślać koła na nowo, lecz za każdym razem serwują pełną szczerej energii mieszankę elementów folkowych i punkowych. Docenieni w USA zostali, otrzymując platynową płytę za album \”The Warrior\’s Code\”. Choć o wiele większy rozgłos dało Dropkick Murphys wykorzystanie przez Martina Scorsese ich wykonania utworu \”I\’m Shipping Up To Boston\” w nagrodzonym Oscarem filmie \”Infiltracja\”. Singel z tym kawałkiem uzyskał w USA status podwójnej platyny.

The Interrupters spotkali się w 2009 roku w Los Angeles. Dwa lata później wokalistka Aimee Allen aka Aimee Interrupter wraz z braćmi Kevinem (gitara, wokal), Jesse\’em (perkusja, wokal) i Justinem Bivona (gitara basowa, wokal) założyli zespół The Interrupters. Poza pracą Aimee i Kevin są również połączeni węzłem małżeńskim.

Jeżeli ktoś chce się rozruszać przy muzyce, propozycja The Interrupters będzie świetnym wyborem. Prosty, do bólu szczery, energetyczny, skoczny ska punk, śpiewany mocnym, szorstkim głosem, poderwie do pogo umarłego i nie pozwoli na odpoczynek. Kapelę docenił już na samym początku istnienia sam Tim Armstrong z legendarnych Rancid, który zarówno pojawiał się gościnnie w piosenkach, jak i produkował albumy kwartetu z Los Angeles oraz grał z nim trasy. Warto dodać, że na koncertach oprócz tradycyjnego rockowego instrumentarium The Interrupters wykorzystują również organy Hammonda oraz puzon.