Dua Lipa z udziałem DaBaby

2 października 2020
ok. 2 minut czytania

DaBaby to fenomen na hiphopowej scenie. Odkąd podpisał kontrakt z Interscope w 2019 roku zgromadził ponad 7 miliardów streamów. Za produkcję kawałka \”Levitating\” odpowiadają Koz & Stuart Price.

Piosence \”Levitating\” towarzyszy futurystyczny klip nawiązujący do stylistyki art-deco. Wideo powstało w wyniku unikatowej współpracy Duy Lipy z TikTokiem. Artystka zachęciła użytkowników popularnej aplikacji, by stworzyli oryginalne pomysły na wideo. W efekcie powstało 150 tysięcy filmików z ponad 300 milionami odsłon. Końcowy efekt to charakteryzacje, oryginalne taneczne ruchy a nawet popisy TikTokerów. Zainspirowany estetyką Studia 54 i złotą erą disco, wideo przedstawia Duę Lipę przenoszącą się przez tajemniczy portal do disco-windy na imprezę. Za reżyserię odpowiada Warren Fu, znany ze współpracy z Daft Punk, Markiem Ronsonem czy The 1975.

\”Levitating\” to najnowsza piosenka promująca wydany w marcu 2020 roku album \”Future Nostalgia\”, który dotarł na szczyt listy sprzedaży. Z płyty pochodzą także single \”Don\’t Start Now\”, \”Physical\” i \”Break My Heart\”.

Odkąd w 2015 roku wydała pierwszy singiel, Dua Lipa stała się jedną z najpopularniejszych i najgorętszych młodych artystek. Jej imienny debiutancki album rozszedł się w nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy, z kolei single z płyty znalazły 7 milionów nabywców. Przełomowy numer \”New Rules\” – jak mówi wokalistka, utwór, który zmienił jej życie – zapewnił Lipie tytuł najmłodszej solistki z miliardem odsłon na YouTube. Jej drugi album \”Future Nostalgia\” (2020) zdobył ponad 294 miliony streamów w pierwszym tygodniu od premiery, a dziś ma na samym Spotify 2,2 miliarda odsłuchów. Tym samym Dua Lipa stała się najchętniej słuchanym brytyjskim wykonawcą i najczęściej słuchaną artystką na platformie.