Dua Lipa znów zakochana

4 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Piosenka \”Love Again\” promuje platynowy album \”Future Nostalgia\”. W utworze wykorzystano sample klasyka lat 90. – \”Your Woman\” White Town. \”Love Again\” to najnowszy kawałek promujący platynowy album \”Future

Nostalgia\”, który przyniósł wokalistce nagrody BRIT i Grammy. Płyta, z której pochodzą przeboje \”Don\’t Start Now\”, \”Physical\”, \”Break My Heart\” i \”Levitating\” miała też rekordową liczbę streamów na Spotify w 2020 roku.

Teledysk do \”Love Again\” utrzymany jest w klimacie Dzikiego Zachodu. Widzimy więc Duę Lipę ujeżdżającą mechanicznego byka czy łapiącą clowny na lasso. Nie brakuje też tańczących kowbojów. Krótko mówiąc, dostajemy szalone rodeo disco.

Odkąd w 2015 roku wydała pierwszy singiel, Dua Lipa stała się jedną z najpopularniejszych i najgorętszych młodych artystek. Jej imienny debiutancki album rozszedł się w nakładzie przekraczającym 6 milionów egzemplarzy, z kolei single z płyty znalazły 80 milionów nabywców. Przełomowy numer \”New Rules\” zapewnił Lipie tytuł najmłodszej solistki z 1,5 miliarda odsłon na YouTube. Dua zapisała się na kartach historii w 2018 roku, jako pierwsza solistka z pięcioma nominacjami do BRIT. Nagrody otrzymała w kategoriach brytyjski przełom (British Breakthrough Act) oraz brytyjska solistka (British Female Solo Artist).

Następnie Dua zdobyła dwie statuetki Grammy jako najlepszy nowy artysta (Best New Artist) i najlepsze taneczne nagranie (Best Dance Recording) za numer \”Electricity\”, nagrany we współpracy z Silk City. Pod koniec 2019 roku Dua Lipa wykonała swój numer 1 \”Don\’t Start Now\” na galach MTV EMAs, ARIAs, AMAs i MAMA, podgrzewając atmosferę przed premierą płyty \”Future Nostalgia\”. Jej drugi album zdobył ponad 294 miliony streamów w pierwszym tygodniu od premiery, a dziś ma na samym Spotify 6 miliardów odsłuchów.

\”Future Nostalgia\” była najczęściej słuchaną płytą na Spotifyu w 2020 roku (5 miliardów streamów w 2020), co oznacza, że Dua Lipa jest pierwszą kobietą, która osiągnęła taki sukces z dwiema płytami. Z okazji premiery, gwiazda wykonała album na żywo podczas specjalnego, transmitowanego w sieci występu \”Studio 2054\”. Show, który przyciągnął milion widzów na całym świecie, ustanwiając rekord w kategorii livestreamów.

\”Future Nostalgia\” jest dotąd najczęściej kupowaną płytą w 2021 roku w Wielkiej Brytanii. Od premiery album spędził 37 tygodni w top 10 notowania, a Dua jest artystką, która najdłużej utrzymuje z trzema singlami w top 10 od 1955 roku.