Duet Âme na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Dodatkowa Scena 5×4

3 sierpnia 2016
ok. 2 minut czytania

Udział potwierdził niemiecki duet Âme, który zastąpi grupę Aux88. Tworzą go Kristian Beyer i Frank Wiedemann. Panowie wydają przede wszystkim w wytwórni Innervisions, którą prowadzą razem z Dixonem. Specjalizują się w oryginalnych projektach koncertowych, specjalnych setach didżejskich (m.in. B2B z Dixonem), w których łączą deep house i minimal z wpływami dubu i ambientu i niemal popowymi melodiami. Ich brzmienie jednak zmienia się z roku na rok i z singla na singiel, bo Âme nie lubią stać w miejscu. Z kolei ich sety didżejskie doceniają najważniejsze kluby świata z Fabric, Robert Johnson czy Panorama Bar na czele. Poza wytwórnią prowadzą też sklep płytowy, który pozwala im skrócić tradycyjny dystans między artystą a fanem. Âme wystąpią na scenie Red Bull Music Academy w miejsce Aux88.

Scena 5×4 zgromadzi artystów związanych z Biurem Dźwięku Katowice. W ramach showcase\’u Biura Dźwięku zagra Piotr Figiel, Lange, Tobiasz Kantor, Jan Nowak, Kuna i Hengsle. Wszyscy zaprezentują się w wersji live. Zarówno w piątek i sobotę kontrapunktem dla powyższych prezentacji muzycznych będą występy niezapowiedzianych gości festiwalu, których poznacie dopiero kiedy pojawią się na scenie – rodzaj niespodzianki – coś innego / something different.

W tym roku podczas festiwalu odbędą się ponadto warsztaty z programu Ableton Live, a także z Go Pro. Wziąć udział będzie można zarówno w dwudniowych warsztatach zamkniętych, jak i w kilku sesjach otwartych. Całość będzie miała miejsce w specjalnie do tego celu postawionym namiocie.

Impreza odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia. Na festiwalu wystąpią Fat Freddy\’s Drop, Smolik/Kev Fox, Snarky Puppy, Maria Peszek, Roots Manuva, The Orb, Stara Rzeka, Sonar, Battles, Kamasi Washington, Roni Size czy Tarwater.