Dużo dodatkowego materiału na DVD „Bohemian Rhapsody”

3 stycznia 2019
ok. 2 minut czytania

W filmie „Bohemian Rhapsody” nie pokazano całego występu Queen na Live Aid, lecz jego obszerne fragmenty. Aktorzy nagrali jednak całość i będzie ją można zobaczyć na domowej wersji filmu. W Wielkiej Brytanii DVD ma się ukazać 4 marca. Poza tym na płytę trafią także wywiady z aktorami i z członkami Queen oraz zakulisowe zdjęcia z planu filmu.

Niedawno piosenka „Bohemian Rhapsody” została najczęściej pobieraną cyfrowo kompozycją z XX wieku, a film „Bohemian Rhapsody” pobił inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu „Mamma Mia”. Jeśli chodzi o stricte muzyczne biografie najwyżej do tej pory znajdował się film „Straight Outta Compton” opowiadający o grupie N.W.A.

W roli głównej w „Bohemian Rhapsody” występuje znany z serialu „Mr. Robot”, Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are The Champions”, „Under Pressure”, „Radio Ga Ga”, „A Kind Of Magic”, „I Want It All” czy „Innuendo”. Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.