Dwa albumy Kanye Westa w czerwcu

19 kwietnia 2018
ok. 2 minut czytania

Informacje są o tyle wiarygodne, że podał je sam Kanye West na Twitterze. Na solowym albumie Kanye Westa znajdzie się siedem piosnek. Ta płyta trafi do fanów 1 czerwca. Tydzień później pojawi się wspólne wydawnictwo z Kid Cudim. Raperzy do tego celu powołali grupę o nazwie Kids See Ghost.

Informacje o tym, że Kanye West pracuje nad nową muzyka pojawiały się od dłuższego czasu. W okolicy studia widziani byli m.in. Migos, Big Sean, Lil Yachty, Vic Mensa, Mike Dean, Pete Rock, Yasiin Bey (Mos Def), Pusha T, The-Dream, Travis Scott czy Dave Chappelle. Nie wiadomo kto z nich faktycznie pojawi się na płytach.

Kid Cudi to amerykański aktor, wokalista i raper. Artystę, który naprawdę nazywa się Scott Mescudi, ostatnio można było podziwiać w filmach „Need for Speed”, „Romans na dwie noce”, „Ekipa”, „Vincent N Roxxy” czy komedii „Drunk Parents” z Salmą Hayek i Alekiem Baldwinem. Jego dyskografię zamyka płyta „Passion, Pain & Demon Slayin'” z grudnia 2016 roku. Pochodzący z Cleveland muzyk sprzedał ponad 5 milionów singli. Nagrywał z takimi wykonawcami jak Jay Z, Mary J. Blige, David Guetta, MGMT, Shakira, Snoop Dogg i Michael Bolton. Pojawił się też na ostatnim wydawnictwie Kanye Westa, „The Life of Pablo” (2016).

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn „Time” dwukrotnie zamieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” – w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego dorobek zamyka album „The Life of Pablo” z lutego 2016 roku.